ד"ר איתן קורף לוי אשכול 163, קריית אונו


  טלפון : 03-535-5532

הלבנת שיניים – אסתטיקה במיטבה

 

רבים הם האנשים המתבלבלים בין הלבנת שיניים וניקוי שיניים על ידי שיננית. אך בפועל, מדובר בשני טיפולים שונים זה מזה באופן כמעט מוחלט. בעוד טיפול אצל שיננית מיועד לניקוי חיצוני של השיניים מאבנית, לכלוך וכתמים, הרי שבפעולת הלבנת שיניים מתבצע שינוי מהותי בצבע השן.

בדף זה, נסקור את השיטות השונות באמצעותן ניתן לבצע הלבנת שיניים, נזכיר מהם הגורמים לשיניים שאינן לבנות, ונספק מספר טיפים שיעזרו לכם לשמור על שיניים לבנות ובריאות.

 

כשהשן משנה את צבעה

 

הלבנת שיניים מתבצעת, כאשר השיניים מאבדות את צבען הטבעי, הלבן- צהבהב, והופכות מוכתמות או כהות. מצבים רבים עשויים לגרום לשינוי הצבע הטבעי של השן החל מגורמים תורשתיים, דרך תזונה לקויה וכלה בשימוש בתרופות מסוימות. להלן הגורמים העיקריים המשפיעים על צבע השיניים:

  • זיהום סביבתי, פיח ועשן
  • מחלות תורשתיות המשפיעות על עובי שכבת האימייל או תכולת הסידן / החלבון בשן
  • שימוש בסמים או תרופות הנצרכות דרך הפה (כמו אנטיביוטיקה, ברזל)
  • צריכת מאכלים ומשקאות המכתימים את השיניים כמו קפה, תה, יין אדום
  • חום גבוה ומחלות שונות בתקופת היווצרות שיני החלב
  • אי שמירה על היגיינת הפה
  • עישון
  • חריקת שיניים והיווצרות סדקים המהווים קרקע נוחה להצטברות של לכלוך

אחד הגורמים העיקריים לשינוי צבעה הטבעי של השן, הוא הזמן. בחלוף השנים, השיניים שלנו חשופות ליותר ויותר מפגעים, וללא הלבנת שיניים המתבצעת אחת לתקופה, השיניים שלנו תאבדנה את צבען הטבעי, הן הופכות לכהות יותר כך שעם הזמן יהיה קשה יותר לטפל בהן.

הלבנת שיניים

האם ניתן להימנע מהלבנת שיניים?

כאמור, הלבנת שיניים היא טיפול כמעט בלתי נמנע למי שרוצה שיניים יפות. למרות זאת, רשימת הגורמים שהוזכרה לעיל, עשויה לספק לכם מידע פשוט, כיצד ניתן לשמור על שיניים נקיות ולבנות ככל שניתן, שיניים שלא תזדקקנה לטיפולי הלבנת שיניים.

במילים אחרות, על מנת לשמור על שיניים לבנות, יש להימנע מעישון וצריכת תרופות מכתימות שיניים, יש להקפיד על תזונה נכונה, נטולת משקאות ומאכלים כהים, יש להקפיד על צחצוח שיניים לאחר כל ארוחה ויש להימנע משהייה בסביבה מזוהמת ומלוכלכת, אשר עשויה לגרום לצביעת השן

שתף עכשיו
Show Buttons
Hide Buttons