ד"ר איתן קורף לוי אשכול 163, קריית אונו


  טלפון : 03-535-5532

הרמת סינוס – הדבר שמפריד בינך ובין השתל

מה זה בעצם הרמת סינוס ?

ניתוח סינוסים הוא בעצם הוספה של עצם ללסת העליונה של השיניים הטוחנות. מה שנקרא גם אוגמנטציה.  העצם מוספת בין הלסת לבין הסינוסים העליונים בלסת שנמצאים בצד השני של האף.

על מנת לפנות מקום לעצם הממברנה של הסינוס חייבת לזוז טיפה מעלה או בעגה המקצועית “מורמת”. הרמת סינוס נעשה בדרך כלל על ידי מומחה. זה יכול להיות מנתח פה או מומחה לטיפול במחלות החניכים.

למה בעצם זה משמש

הרמת סינוס נעשית ברגע שאין מספיק גובה לעצם בלסת העליונה או שהסינוסים קרובים מדי אחד לשני. להרבה מאוד אנשים שאיבדו שיניים בלסת העליונה במיוחד בחלק האחורי אין מספיק עצם על מנת שיהיה אפשר להשתיל להם שתלים דנטליים. בגלל המבנה האנטומי של הגולגולת לגב של הלסת העליונה יש פחות עצם מהלסת התחתונה.

הסיבות יכולות לנבוע מהדברים הבאים

  • כתוצאה ממחלת חניכיים
  • איבוד שן הוביל לאבדן עצם. ברגע שהשן לא נמצאת העצם בעצם נשחקת ומתמוססת לתוך הגוף. אם שן לא הייתה במקומה לאורך זמן כנראה שכבר לא יהיה מספיק עצם על מנת שיהיה אפשר להשתיל שתלים.
  • הסינוס קרוב מדי ללסת העליונה ומונע אפשרות של שתלים. המבנה והצורה של הסינוסים משתנים מאדם לאדם. כמו כן הסינוסים יכולים לגדול לאורך השנים.

ניתוח הרמת סינוס נעשה פופולרי לפני 15 שנה. שכול שנה כמות האנשים שצריכים שתלים דנטליים גודלת באופן דרמטי.

הרמת סינוס

הכנה

העצם שבה משתמשים יכולה להגיע מהגוף ממקומות שונים.  אם העצם שלך תשמש להרמת סינוסים ייקחו אותה מאזור הגוף או הפה שלך. במקרים מסוימים, המנתח יסיר את העצם מהמותן או מתחת לברך.

אתה צריך לעבור צילום רנטגן לפני ניתוח הרמת הסינוס על מנת שרופא השיניים או מומחה השיניים יוכל לנתח את האנטומיה של הלסת ושל הסינוס.

יכול להיות שתצטרך סוג מיוחד של צילום רנטגן כמו סריקת CT. הסריקה הזו תאפשר לרופא השיניים למדוד בצורה מדויקת את הגובה ואת הרוחב של העצם הקיימת ולהעריך את מצב הסינוסים שלכם.

אם אתה סובל מאלרגיות עונתיות עדיף לקבוע את הטיפול בדיוק בזמן שאתה לא סובל מהם.

איך זה נעשה בפועל

המנתח יחתוך את רקמת החניכים בדיוק היכן שהשן האחורית שלך הייתה. הרקמה מועלה וחושפת את העצם. חלון אובלי קטן נפתח בתוך העצם. הממברנה מובילה את הסינוס לצד השני של החלון האובלי שמפריד את הסינוס מהלסת.

לאחר מכן הממברנה נדחפת בעדינות למעלה ורחוק מהלסת. לאחר מכן גרגיר של העצם המושתלת מוטמע ברווח בו הסינוס היה.   כמות העצם בה משתמשים משתנה מאדם לאדם אבל בדרך כלל מספר מילימטרים של עצם מוספים במעלה הלסת.

ברגע שהעצם במקום תופרים את הרקמה. השתלים יושתלו לאחר תקופה שנעה בין 4 ל9 חודשים. זה מאפשר לשתל להתמזג עם העצם. הזמן תלוי כמובן בכמות העצם שצריך.

ביקורת

לאחר הניתוח קרוב לוודאי שתיווצר נפיחות באזור שטופל ולפעמים יכולים להיות דימומים מהאף או מהפה. חשוב לא להתעטש או לקנח את האף בצורה חזקה מכיוון שזה יכול לגרום לחומר המושתל לזוז והיפרמות התפרים.

הרופא ימליץ לך על ספרי לאף על מנת לשמור את האף רטוב ולח וירשום לך מרשם לתרופה שתמנע גודש באף. הרופא גם ייתן לך כדורים נגד כאבים, כדורים אנטיביוטיים מי פה אנטיביוטיים על מנת למנוע זיהום. רוב האנשים בממוצע סובלים מעט מאוד לאחר ניתוח הרמת סינוסים.

יש לבוא לביקורת לאחר שבעה עד 10 ימים מגמר הטיפול. בביקורת הרופא יבדוק את האזור המנותח ויסיר את התפרים אם הם לא התמוססו כבר מעצמם. יכול להיות שתתבקש לחזור עוד מספר פעמים לוודאות שההחלמה נעשית בצורה הנכונה.

לאחר הניתוח צריכים לחכות מספר חודשים על מנת שהחומר של העצם יתקשה ויטמע בתוך הלסת. בהתאם להתקדמות בהחלמה השתלים יושתלו בין 4-9 חודשים לאחר הניתוח.

 

שתף עכשיו
Show Buttons
Hide Buttons