ד"ר איתן קורף לוי אשכול 163, קריית אונו


  טלפון : 03-535-5532

השתלות שיניים ביום אחד – פתרון מהיר וחכם

כל מה שצריך לדעת על השתלות שיניים ביום אחד

טיפול השתלת שיניים יכול להיות טיפול לא נעים אבל יש מספר אלטרנטיבות שיכולות לקחת את הטיפול הזה ולעשות אותו קצר יותר, ברמה של לסיים את כל ההשתלות ביום אחד.

האם כולם יכולים לעשות שתלים ?

ברוב המקרים כול מה שבריא יכול לעבור את ניתוח שתלים. כל מי שרוצה לבצע השתלת שיניים חייב להיות עם חניכיים בריאות ומספיק עצם על מנת שיוכל להחזיק את השתל. כל מי שעבר השתלה של שתלים חייב לשמור על היגיינת פה מבוקרת וביקורים קבועים אצל רופא השיניים – אסור להזניח.

לא כולם יכולים לעבור טיפול השתלת שיניים מעשנים, אנשים שסובלים ממחלות כרוניות כמו סוכרת ומחלות לב או חלילה אנשים שעברו טיפולי כימותרפיה באזור הראש/צוואר חייבים לקבל אבחנה מדוקדקת על ידי רופא.

האם הביטוח מכסה את הכיסוי של השתלים ?

בגדול רוב ביטוחי השיניים הסטנדרטי אין כיסוי לשתלים, כמו גם בביטוח שיניים שנעשה בקופות החולים השונות, כמובן שניתן לעשות ביטוח פרטי בכל שלב בחיים. אפשר לפנות לרופא השיניים שלך ולראות על מה הוא ממליץ.

מה כרוך בטיפולי השתלה ?

השלב הראשון בטיפולי השתלות שיניים ביום אחד הוא פיתוח תכנית אינדיבידואלית לכל אדם בנפרד. התכנית מתייחסת לצרכים ספציפיים והיא מורכבת על ידי קבוצה של מקצוענים שהוכשרו במיוחד בניתוחי פה ובניתוחיים שיקומיים הצוות הרפואי מתכנן את הטיפול בדיוק לפי סוג השתל שמתאים לך.

בשלב הבא אני מדברים על שורש השתל עצמו שהוא חלק קטן שעשוי מטיטניום ומוברג לתוך מגרעת העצם של השן החסרה. כעצם הלסת מחלימה היא צומחת סביב השתל ממתכת ובעצם מקבעת את השתל בתוך הלסת. הליך ההחלמה לוקח בין 6 ל-12 שבועות.

ברגע שהשתל השתלב עם עצם הלסת ישנו מחבר קטן שנועד להחזיק את השן החדשה. על מנת לבנות שתל שיהיה זהה לשן רופא השיניים בעצם בונה תבנית לפי הנשך של כל השיניים בפה (מה שתופס בעצם את כל השיניים, הסוג שלהם, והסידור שלהם).

השן החדשה מבוססת על המודל הזה, לאחר מכן שן זמנית שנקראת כתר מתחברת למחבר. כמו כן רופא השיניים גם יעשה התאמה של צבע השתל על מנת שיתאים לצבע השיניים האחרות.

השתלות שיניים ביום אחד

 

 

כמה זה כואב ?

רוב האנשים שעברו טיפולי השתלת שיניים אומרים שהרגישו רק מעט חוסר נוחות , אם המטופל מבקש ניתן לעשות הרדמה מקומית ורוב המטופלים אמרו שהטיפול כואב הרבה פחות מעקירת שן. השתלות שיניים ביום אחד יכולות להוות פתרון מצוין.

איך מטפלים בבריאות הפה לאחר ההשתלה ?

המטופל צריך לחשוב על השתל כאילו היה חלק מהשיניים הטבעיות שלו אסור לו להזניח את הטיפול בהם ובבריאות הפה, חייבים כמובן לצחצח את השיניים, חוט דנטלי וכמובן ביקורים קבועים אצל הרופא. השתל מרגיש ומתנהג בדיוק כמו השיניים האחרות “הטבעיות שלך” מכיוון שהוא מוטמע בתוך עצם הלסת שלך.

 השתלות שיניים ביום אחד

שתף עכשיו
Show Buttons
Hide Buttons