ד"ר איתן קורף לוי אשכול 163, קריית אונו


  טלפון : 03-535-5532

טיפולי שיניים בהריון

טיפולי שיניים בהריון – מיתוסים מצד אחד ומציאות מצד שני

 

שמי דר’ איתן קורף אני רופא שיניים כבר 25 שנים. אם את בהריון אז קודם כל מזל טוב, אם את עדיין לא בהריון אך רוצה להיכנס להריון שיהיה בהצלחה.

 

אז מה עושים כשאת בהריון וזקוקה לטיפול שיניים?

 

קודם כל כדי להרגיע אותך אין שום מניעה לבצע טיפולי שיניים בזמן הריון , אני חוזר שום אין שום מניעה לבצע טיפולי שיניים בהריון. אבל ישנם כללים והדגשים. מקובל לחלק את תקופת ההיריון לשלושה טרימסטרים.

בטרימסטר ראשון תאי אב ואם נפגשים, מתחברים מתרבים ויוצרים את העובר. בשליש הראשון להריון רוב המערכות בגוף העובר נוצרות ולכן זאת תקופה מאוד רגישה. בשליש השני או האמצעי ההיריון מתייצב ולעובר יש כבר צורה של ייצור אנושי ורוב המערכות בגופו כבר נוצרו ועכשיו הכל מתחיל להבשיל ולהתארגן. בשליש האחרון להריון המערכות בגוף העובר ממשיכות לגדול ולהתפתח.

טיפולי שיניים בהריון

טיפולי שיניים בהריון – רפואת שיניים חכמה 

כל החומרים שמשתמשים בהם ברפואת שיניים הנם בטוחים לאישה ולעובר כולל חומרי הרדמה, רק צילומי שיניים מעדיפים לא לבצע בשליש הראשון , למרות שאם צריך ניתן לכסות את האישה עם סיר עופרת או אפילו שני סינרים כאלו כדי שהיא תרגיש בטוחה לבצע צילום.

ככלל אנו מעדיפים לבצע טיפולי שיניים בשליש האמצעי של ההיריון מכיוון שהשליש הראשון מאוד רגיש גם מבחינת העובר וגם מבחינת תפיסת ההיריון בגוף האישה. השליש השלישי גם הוא רגיש מבחינת גוף האישה ובמקרים של חרדה קיצונית מפחדים מלידה מוקדמת עקב לחץ וחרדה של טיפולי שיניים בהריון. ולכן התקופה הטובה היינה אמצע ההיריון, למרות ששוב אני אומר ומדגיש אם יש צורך בטיפול שיניים דחוף , אין סיבה לסבול ולהתענות, אפשר לבצע טיפול שיניים בכל שלב  של ההיריון. והכי חשוב זה מניעה כלומר להגיע להריון עם פה בריא ותקין ללא צורך בטיפולי שיניים דחופים.

טיפולי שיניים בהריון – על מה להקפיד 

מאוד חשוב להגיע לשיננית לפחות פעמיים במהלך ההיריון כי אם החניכיים בריאות אז יותר קל לשמור על שיניים בריאות. ישנה טענה שהריון “מקלקל” שיניים, אני שומע הרבה פעמיים משפטים כמו: “כל הריון אני מאבדת כמה שיניים” , “הילדים לוקחים לי סידן מהשיניים” , “על כל ילד שילמתי בכמה שיניים” וכ”ו. זה לא ממש נכון! הגוף לא יכול לקחת סידן משיניים לצורך בניית עצמות ולכן הילדים הקטנים בכלל לא אשמים ב”קלקול” השיניים של האם.

מה שכן קורה זה דבר כזה ,בזמן הריון ישנם שינויים הורמונליים בגוף הגורמים לנפיחות ורגישות מוגברת בחניכיים ולכן קשב יותר לשמור על שיניים נקיות ובריאות. אם יחד עם זאת מתפנקים על מתוקים, נוצרים הרבה חורים חדשים בזמן ההיריון והחורים הישנים גדלים וגורמים לבעיות בשיניים. לכן טיפול מניעתי ושמירה על היגיינה אוראלית יחד עם טיפולי שיניים ימנעו היווצרות  בעיות בזמן ההיריון.

שתף עכשיו
Show Buttons
Hide Buttons