ד"ר איתן קורף לוי אשכול 163, קריית אונו


  טלפון : 03-535-5532

רופא שיניים חרום – זמן למנוע רגישות בשיניים

פתרון לשיניים רגישות והמנעות ממצב של רופא שיניים חרום

אין כמו לפתוח את הבוקר הקריר עם כוס קפה מהביל או כוס מקפיאה של מי קרח בימיות הקיץ. לאנשים שסובלים מרגישות בשניים תחושת ההנאה מתחלפת בתחושת צריבה ואי נוחות בפה. אבל אפשר למנוע מצב של הליכה ל רופא שיניים חרום.

מה הסיפור רגישות בשיניים. אפשר לזהות רגישות בשן ברגע שאוכלים מאכלים שהם הקיצון כלומר מאכלים חמים או קרים, שתיה חמה או קרה או שנושמים אוויר קר בחוץ.

אז מדוע אנשים מפתחים רגישות בשיניים

כל שן עשויה מחומר מיוחד שנקרא דנטין שהוא בבסיסו רקמה חיה שמוקפת על ידי כיסוי מגן או אמייל. אם כיסוי האמייל מתחיל להישחק וחושף את רקמת הדנטין הפציינט יכול לחוש רגישות בשיניים כלל אף כאב חד.

ישנם סיבות לא מעטות לחשיפה של הדנטין, צחצוח שיניים בצורה חזקה מדי או בטכניקה לקויה או לא נכונה או שן סדוקה או שבורה או אפילו חריקת שיניים.

זה יכול להיגרם גם ממצב רפואי כמו בולימיה או רפלקס ההקאה אפילו דיאטה יכול לשחק תפקיד משמעותי מכיוון שיש ירקות מסוימים כמו עגבניות ולימון ומשקאות אנרגיה ממותקים שיכולים לפרק את האמייל ולגרום למצב הגעה ל רופא שיניים חרום.

רופא שיניים חרום

 

אז איך מונעים את שחיקת האמייל ואת רגישות השיניים

חשוב לדעת שנזק לאמייל הוא בלתי הפיך, ברגע שהאמייל נשחק אין שום סיכוי שזה יגדל בחזרה, הרעיון הוא מניעה המטרה היא למנוע את המצב הבלתי ההפיך.
דבר ראשון הגיינית פה ראויה.

חשוב להשתמש במברשת עם ברזלים רכים ולהימנע מצחצוח שיניים חזק מדי. חשוב לדעת להשתמש בטכניקה הנכונה קרי להחזיק את המברשת בזווית של 45 מעלות ולהזיז את המברשת בתנועות מעגליות.

אפשר לשקול להשקיע קצת כסף במברשת חשמלית שבדרך כלל פועלת בתנועה הנכונה.

אם אתה עושה דיאטה חשוב להפסיק או לכל הפחות להוריד את כמות המאכלים החומציים והשתייה התוססת. אם הדיאטה לא מאפשרת, שטוף את הפה עם מים אחרי שאכלת או שתית את אחד מהמוצרים התוססים האלו אז חכה לפחות חצי שעה לפני שאתה מצחצח את השיניים.

שים לב שאתה לא חורק את השיניים ואם כן השתדל כמה שפחות, חריקת שיניים יכולה להביא לרגישות בשיניים. השיטה הטובה להימנע מכך היא לשים מגן שיניים בזמן השינה.

כמובן שחשוב ללכת לניקוי שיננית כול חצי שנה.

מה עושים לאחר שהנזק כבר נגרם

לפעמים לא משנה כמה קשה אתה מנסה עדיין יש כמה שיניים שתחוש בהם רגישות. אם הרגישות שלך היא בניב העליון או התחתון (מה שנקרא “שיני כלב”), הסיבה היא נסיגת חניכים. שחיקה של האמייל יכולה להשפיע על השן.

השלב הראשון הוא לראות את רופא השיניים שיוכל להמליץ על דרך הפעולה הנכונה בדגש על הסיטואציה.

• אפשר להשתמש במברשת שיניים מיוחדת, לאחר מספר פעמים משחות מסוימות יכולות למנוע את הרגישות בעצב.

• שימוש בג’ל פלואריד שנפוץ בשימוש במרפאות שיניים ויכול לחזק את האמייל של השן ולמנוע את הרגישות.

• טיפול קריטי אצל רופא השיניים – שהרגישות היא תוצאה של ריקבון או בעיה אחרת בשן, גשר יכול לעזור. אם הסיבה היא שרקמות החניכיים נסוגות משורש השן המטופל חייב לעבור ניתוח השתלת חניכיים או הרמת סינוס על מנת לתקן את הבעיה. במקרים חמורים כנראה שטיפול שורש יהיה הפתרון הכי נכון לרגישות בשיניים.

• אם אתה סובל משיניים רגישות והשינויים המינוריים באוכל ובתזונה אינם פותרים את הבעיה אז חשוב שתעבוד צמוד עם רופא השיניים שלך מה שיוביל אותך לפתרון הטוב ביותר.

רופא שיניים חרום יכול להיות מה שיפתור לך את הכאב הרגעי אבל חייבים לטפל בבעיה עצמה ולא להזניח.

שתף עכשיו
Show Buttons
Hide Buttons