ד"ר איתן קורף לוי אשכול 163, קריית אונו


  טלפון : 03-535-5532

שתלים דנטליים – פתרון אידאלי

שיניים חסרות אינן מצב נוח, לא מבחינת המראה החיצוני שאינו שלם, ולא מבחינת בריאות השיניים והלסת. ישנן מספר דרכים באמצעותן ניתן למצוא פתרון למצב בו שן אחת או יותר חסרות, וביניהן: גשרים, תותבות חלקיות או מלאות, וכמובן, שתלים. לכל אחת מהאפשרויות הללו, יתרונות וחסרונות, כאשר ידוע כי הפתרון האידאלי הוא שיקום באמצעות שתל, המהווה את התחליף הקרוב ביותר לשיניים טבעיות.

כיצד יתכן מצב של שיניים חסרות? מה הסיכונים הקיימים במצב זה, ומדוע מומלץ להעדיף שתל על פני החלופות האחרות? על כך להלן.

אבדן שן, כיצד זה יתכן?

ישנם מספר גורמי סיכון שעלולים לגרום לאבדן שן או צורך בעקירת שן, מחלקם ניתן להימנע והם תלויים באדם עצמו, וחלקם האחר נתון ביד המקרה. בין הגורמים לאבדן שן אחת או יותר:

  • עישון, לחץ דם גבוה
  • אי שמירה על היגיינת הפה
  • מחלת הסכרת, דלקת פרקים שגרונית
  • חרדה דנטלית והזנחת השיניים בעקבות הימנעות מביקור אצל רופא שיניים
  • פציעה או תאונה
  • מחלות חניכיים, עששת ועוד

שתלים דנטליים

הסיכונים הקיימים בשיניים חסרות

חיוך חסר שיניים יכול להיות מתוק אצל ילד שזה עתה מתחלפות לו שיני החלב, אך אצל אדם בוגר אובדן שיניים עשוי להצביע על מצב בריאותי או היגייני לקוי. יתר על כן, כאשר ישנה שן חסרה, מבלי שיש שתל שישלים את מקומה, שאר השיניים תנסנה לזוז אל תוך המרווח שהתפנה. כתוצאה מכך ייווצרו שינויים בעמדת השיניים הסמוכות וייגרמו בעתיד קשיי אכילה ותפקוד תקין של הפה.

הפתרון לשחזור שן חסרה – שתלים דנטליים

שתל דנטליים, תפקידו להחליף את השן החסרה, ולפיכך הוא מוכנס במקומה אל תוך הלסת. השתל עצמו הוא מעין בורג עשוי טיטניום, אותו מחדירים אל תוך הלסת ועל גביו מרכיבים כתר אשר מדמה את השן הטבעית.

תהליך החדרת שתל דנטליים הנו תהליך פשוט יחסית, והוא אורך מספר מפגשים מועט. ההשתלה מתבצעת בהרדמה מקומית, שלאחריה יתכנו תופעות לוואי מעטות, ותקופת ריפוי קצרה ומהירה.

יתרונותיו של שתלים דנטליים

כאמור, מלבד שתל דנטלי, ניתן להשתמש באמצעים אחרים לשחזור שיניים חסרות, אשר לרוב הנם זולים יותר ופשוטים יותר. מדוע בכל זאת מרבית האנשים מעדיפים שתלים דנטליים על פני החלופות האחרות? יש לכך מספר סיבות:

  • נוחות: שתל דנטלי הוא האפשרות היחידה הגורמת לתחושה טבעית בפה.
  • יציבות: ידוע כי מעל 95% מטיפולי השתלים מחזיקים מעמד למשך שנים רבות.
  • תחזוקה והיגיינה: שתל שהורכב ונקלט מתפקד בדיוק כמו שן טבעית, מתנהג כמו שן טבעית ומאפשר תפקוד רגיל.

 

בנוסף ליתרונות אלו, ידוע כי רק במקרה של שתל דנטלי אין פגיעה בשאר השיניים שבפה (כמו במקרה של גשר, למשל, הנשען על השיניים), והטיפול נעשה ספציפי במקום בו השן חסרה. כמו כן, שימוש בשתל דנטלי מונע גירוי של החניכיים, אינו גורם לאובדן מסת העצם, ובמקרים מסוימים אף משקם אותה ומשווה לפנים מראה צעיר ורענן.

 

שתף עכשיו
Show Buttons
Hide Buttons